Ювентус Интер 1:0
За спорта
1

Старата госпожа победи гранда от Милано с 1:0 с гол на Манджукич

Ювентус победи Интер с 1:0 като домакин с гол с глава на Марио Манджукич в 66-та минута. Мачът на Алианц стейдиъм бе изключително динамичен, с множество положения и за двата отбора.

През първото полувреме Интер бе отбора, който бе по-близо до гол след греда в средата на полувремето. През втората част играчите на старта госпожа се активизираха и имаха по-чистите положения за гол пред вратата на интер. Така се стигна и до въпросната 66-та минута когато Манджукич от непосредствена близост до вртата се разписа за 1:0. До края на мача Интер не успя да сътвори почти нищо интересно и срещата заслужено завърши с победад на домакините от Торино.

С тази победа Ювентус вече има преднина от 14 точки пред Интер и с 10 пред Наполи, но неаполитанците са и с мач по-малко, като техния мач с Фросиноне предстои в Събота следбояд.