След отпадането в първи кръг в Женева – накъде върви Григор Димитров

Григор Димитров
За спорта
1

Текущият номер 47 в света Григор Димитров отпадна в първи кръг на турнира в Женева. Какви са плановете му към момента?

Феновете знаят, че напоследък първата ни ракета Григор Димитров демонстрира доста лоша форма, която споряд някои се дължи на контузията в рамото. Едва ли много от читателите ни са били изненадани, след като той отпадна още в първи кръг в Женева от Федерико Делбонис.

Мачът с Делбонис започна добре, като Григор водеше с 5:0 в първия сет. Гришо стабилно доминираше противника, а Делбонис сякаш не беше подготвен за такава интензивна игра. За жалост обаче кратко след това Димитров започва да допуска редица грешки и да демонстрира непостоянна и нестабилна игра, в резултат на което допусна пробив и загуби мача с 6:1 4:6 2:6.

Подобно поведение на корта сме виждали често тази година от първата ни ракета. Честите непредизвикани грешки, както и пълната липса на първи сервис и лошото общо представяне на Димитров кара феновете да се запитат – а сега накъде?

Какво казва Григор за формата си и бъдещите си планове

В интервю след двубоя Гришо споделя, че за него по-важна е била свършената работа в Швейцария и че е позитивно насторен и резултати ще има. За нас обаче е спорно каква работа точно е свършил в Швейцария?

Настоящият номер 47 в света признава, че е бил щастлив от първия сет, но осъзнава, че в другите два сета е играл на доста по-ниско ниво. Според Гришо, неговата цел към момента е да се ориентира към по-различен начин на игра и нови позиции на корта.

С финалните си думи Гришо отбелязва, че е имал ползотворна седмица в Швейцария, тренирал е всеки ден и вече насочва вниманието си към Ролан Гарос.

Кои са нашите фаворити за Ролан Гарос?

Бихме искали да пожелаем успех на Гришо в следващия турнир, а коментарите относно тренировките и формата му оставяме на вас!